ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
01.12.2023 | Какви възможности за роботите в производството разкриват 5G комуникациите и облачните технологии
01.12.2023 | КВАЗАР и британската компания ARC Aerosystems съвместно ще разработват иновации в сегмента на безпилотната авиация
01.12.2023 | Студентите от клуба по роботика на ТУ-София класираха България на осмо място в света на Robotex International 2023
01.12.2023 | Водещото изложение за роботика в Централна и Източна Европа STOM-Robotics отваря врати през март
24.11.2023 | Големият логистичен проблем на Япония през 2024 г. – роботите ли са ключът към разрешаването му
Водещият производител на решения за интериорни гипсокартонени и фасадни конструкции Siniat, част от Etex Group, избра да внедри автоматизирана палетизираща станция с робот на Kawasaki Robotics, за да повиши производствената ефективност в завода на компанията в Конин, Полша. Наред с увеличаването на ефективността и оптимизацията на процеса на палетизиране сред целите на проекта са и намаляване на текучеството на служители и поддържането на безопасни условия на труд.
Преди да внедрят новото автоматизирано решение, служителите на Siniat използват механичен асансьор за подреждането на торби върху палетите. Съоръжението облекчава работата им, но изисква допълнителни умения и опит, което е сериозно предизвикателство за служителите.
След анализ на нуждите на компанията Siniat пристъпва към реализация на проекта с помощта на iPS Control. Самият проект включва внедряване на стандартно решение за линия, състояща се от робот за палетизиране, автоматичен крик за палети, динамична контролна везна със система за отхвърляне на торби, неотговарящи на критериите, както и редица транспортни системи. В същото време той предлага решения на редица инженерни предизвикателства, свързани с ограниченото пространство за локализиране на всички елементи на линията за палетизиране, множеството продукти, подлежащи на палетизиране (с различна форма, тегло и физични свойства на суровината), разнообразие на схемите на палетизиране, трудни външни условия (прах) и високите стандарти за качество на Siniat, обяснява Кшищоф Билински, технически директор в iPS Control. Именно, за да предложи ефективен начин за справяне с тези предизвикателства, iPS Control се спира на гъвкаво решение, базирано на робот за палетизиране на Kawasaki, хардуерната платформа на GE с основен процесор RX3i и софтуер Wonderware InTouch за визуализация на процеси, протичащи в палетизиращата линия.
Внедрените решения допринасят за увеличаване на ефективността с между 25 и 30%. "Значителното подобряване на производителността благодарение на роботизирането на процеса на палетизиране позволи да се увеличи ефективността на производството в реално време и с видими финансови спестявания", обяснява Мариуш Ягодзински, мениджър Поддръжка в Siniat – Конин.
Важно е да се отбележи, че проектът не включва промяна на производствения процес. Променя се само една станция, отговорна за палетизацията на готовите продукти. Това показва колко ползи може да донесе роботизацията, като позволява да се използват по-добре производствените възможности. В момента двама души работят, за да управляват робота, но функционирането му не изисква постоянно присъствие на служители. Това е една от многото отговорности. Дейностите по палетизиране се извършват много по-бързо от робота, отколкото от работниците. В момента тяхната работа е по-скоро да осигуряват логистика и управление на позициите. Това позволява допълнително развитие, което може да донесе допълнителни ползи за Siniat. Всички тези аспекти допринасят и за по-доброто възприемане на работното място от служителите.
За контакт:
Минко Ангелов
Изпълнителен директор
M: +359 286 830 43
E: minko@bimextools.com
www.bimextools.com
Bimex Ltd.
Ключови думи: Kawasaki Robotics Bimex роботи палетизиране
Област: Роботика
Какви възможности за роботите в производството разкриват 5G комуникациите и облачните технологии
Студентите от клуба по роботика на ТУ-София класираха България на осмо място в света на Robotex International 2023
Водещото изложение за роботика в Централна и Източна Европа STOM-Robotics отваря врати през март
Големият логистичен проблем на Япония през 2024 г. – роботите ли са ключът към разрешаването му
Уебинар ще разгледа как мобилните роботи оптимизират дейностите в автоматизираните складове
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
27.10.2023 | ABB подчертава ключовата роля на роботите в кръговата икономика
13.10.2023 | SCHUNK акцентира върху интелигентните си хващачи на водещото изложение SPS в Нюрнберг
06.10.2023 | SCHUNK представя последните си иновации при технологиите за захващане и закрепване на MachTech&InnoTech 2023
27.09.2023 | Konica Minolta и Universal Robots Ви канят на вълнуваща разходка във фабриката на бъдещето и Индустрия 5.0
18.08.2023 | Yaskawa прилага иновативна цялостна концепция за устойчивост в индустриалната роботика
27.10.2023 | ABB подчертава ключовата роля на роботите в кръговата икономика
13.10.2023 | SCHUNK акцентира върху интелигентните си хващачи на водещото изложение SPS в Нюрнберг
06.10.2023 | SCHUNK представя последните си иновации при технологиите за захващане и закрепване на MachTech&InnoTech 2023
27.09.2023 | Konica Minolta и Universal Robots Ви канят на вълнуваща разходка във фабриката на бъдещето и Индустрия 5.0
18.08.2023 | Yaskawa прилага иновативна цялостна концепция за устойчивост в индустриалната роботика
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.