ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
17.03.2023 | Европейският форум по роботика отправи поглед към бъдещето на технологиите в сектора
17.03.2023 | Обявиха носителите на "Нобеловата награда за роботика" за 2023 г.
16.03.2023 | KUKA набира кандидатури за Innovation Award 2024
10.03.2023 | ПАРА обяви кои проекти ще развива вторият сезон на инкубатора за роботика и иновации
08.03.2023 | За 8 март: 8 дами с фундаментален принос за развитието на роботиката
Спесима създаде нова мехатронна система за роботизирано заваряване в партньорство с Института по механика при Българската академия на науките (БАН) в рамките на проект, финансиран със средства от Националния иновационен фонд, с цел да предложи решение, което спомага не само за повишаване на производителността, но и за безопасността на работниците. Системата включва индустриален робот, специализиран за заваръчни операции, със система за машинно зрение, както и съответното програмно осигуряване и адаптивно управление.
Предимствата на системите за роботизирано заваряване са многобройни – от повишена производителност, висока точност и повтаряемост на операциите, които гарантират високо качество на крайния продукт, до лесно и интуитивно програмиране и управление, което да се адаптира спрямо нуждите на конкретния клиент, посочват от компанията.
"Въвеждането на всякакъв вид механизация, автоматизация или роботизация при процесите на индустриално заваряване е основен фактор за повишаването на конкурентоспособността на всеки производител. Изключително важно и ключово за персонала, занимаващ се със заваряване, е повишаването на безопасността на работа, тъй като тази технология извежда работника от опасната зона на работа, където температурата е много висока, въздухът е замърсен и има реална опасност от термични изгаряния от пръски разтопен метал, увреждане на зрението и предизвикване на трайна дихателна недостатъчност. Използването на адаптивната роботизирана технология позволява на оператора да наблюдава процеса от разстояние, дори с помощта на телевизионни камери, което значително намалява риска от професионални травми", обясняват от Спесима.
Институтът по механика при БАН се включва активно в проекта при проучването на научна литература и публикациите по темата за адаптивно заваряване. Учени от Института разработват алгоритмите за програмно осигуряване и участват в програмирането на робота, както и в създаването на модели за базово програмиране при крайния клиент.
Инвестициите в решения за автоматизация у нас растат, защото компаниите имат нужда от решения, които да дават все по-висока добавена стойност в производството. Пазарите са все по-динамични, бизнесът става все по-комплексен и има нужда от умни решения, които да го движат напред, отбелязват от Спесима.
"Изключително много се радваме, че все повече фирми в България се стремят към модернизация и дигитализация на процесите си. Благодарение на информационните технологии, които внедряваме, създаваме интелигентни производствени системи, които осигуряват висока енергийна ефективност, намаляват производствените разходи и подобряват качеството на изделията. Заваръчният робот е само един пример от широката ни гама продукти, които ние разработваме за наши клиенти в страната и чужбина. Не на последно място са и нашите усилия да подпомогнем изграждането на научноизследователска и образователна инфраструктура в техническите университети и центровете за върхови постижения и компетентност по Оперативната програма "Наука и образование за интелигентен растеж", посочват от компанията.
Ключови думи: Спесима Spesima роботи мехатронни системи заваръчни процеси
Област: Роботика
Изложението ROBOTICS в Любляна се отлага за март 2023 г.
Европейският форум по роботика отправи поглед към бъдещето на технологиите в сектора
Обявиха носителите на "Нобеловата награда за роботика" за 2023 г.
KUKA набира кандидатури за Innovation Award 2024
ПАРА обяви кои проекти ще развива вторият сезон на инкубатора за роботика и иновации
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
14.12.2022 | ABB откри напълно дигитализирана фабрика за роботи в Шанхай
09.12.2022 | Летище София пусна в експлоатация първия си почистващ робот
14.09.2022 | Ръст при внедряванията на роботи в мебелната промишленост отчитат от БКДМП
10.08.2022 | ПАРА обобщи успешните образователни инициативи в сферата на роботиката през изминалата година
09.06.2022 | НАО Рожен въвежда в експлоатация модерен роботизиран телескоп
14.12.2022 | ABB откри напълно дигитализирана фабрика за роботи в Шанхай
09.12.2022 | Летище София пусна в експлоатация първия си почистващ робот
14.09.2022 | Ръст при внедряванията на роботи в мебелната промишленост отчитат от БКДМП
10.08.2022 | ПАРА обобщи успешните образователни инициативи в сферата на роботиката през изминалата година
09.06.2022 | НАО Рожен въвежда в експлоатация модерен роботизиран телескоп
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.