ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
14.09.2023 | От Риск Инженеринг се включват в Industrial Tech Forum с ценни насоки за избор на подходящия индустриален робот
14.09.2023 | Екзоскелетите от научната фантастика до професионалната практика: атрактивна демонстрация на Festool на Industrial Tech Forum
08.09.2023 | Иновациите в роботиката през призмата на експертите на първия Industrial Tech Forum – Sofia
07.09.2023 | ABB Robotics стартира партньорска екосистема за пакетни plug-and-play решения в сферата на индустриалната роботика
07.09.2023 | Kолаборативните приложения в производството на батерии и електроника – тема на уебинар по проекта VOJEXT
Немското фармацевтично предприятие Verla-Pharm от десетилетия е на пазара на медикаменти и хранителни добавки. За компанията пионер в бранша това означава и непрекъснато увеличаване на производствения капацитет и логистичните разходи, наред с необходимостта от оптимално оползотворяване на наличното работно пространство в завода. Ето защо баварският производител на лекарствени средства залага именно на палетизиращия кобот Motoman HC20 от Yaskawa в рамките на първия си проект в сферата на роботизацията.
Портфолиото на Verla-Pharm включва широко разнообразие от фармацевтични продукти в най-различни дозирани форми. В контекста на плановете си за бъдещо развитие на бизнеса фирмата взема решение да замени досегашната ръчна система за палетизиране на картонени опаковки в края на производствената линия с автоматизирано решение. Основните изисквания на предприятието са то да бъде максимално лесно за управление и експлоатация и да заема минимално пространство във фабриката.
В търсене на оптималната система, компанията първоначално се спира на класически палетизатор с две линейни оси от AHM Sondermaschinenbau. Ограниченото пространство в цеха обаче се оказва сериозно предизвикателство. Затова от AHM предлагат алтернативно решение - клетка за палетизиране с кобот, която не изисква обособяване на защитна зона или поставяне на предпазно заграждение. Оборудването се състои само от един манипулатор, монтиран на конзола, със съответния хващач, контролер и работно устройство. Кашоните, които подлежат на палетизиране, пристигат по съществуващия конвейер и активират кобота с помощта на светлинна бариера. Манипулаторът премества кашона върху палета, позиционирайки го прецизно на правилното място.
Палетизиращият кобот Motoman HC20
Макар на пръв поглед роботизираната клетка да изглежда относително проста, нейната изключителна функционалност и ефективност са осигурени от палетизиращия кобот от серията Motoman HC (Human Collaborative) на Yaskawa. Въпреки че е пълноценен индустриален робот, моделът HC20 може да работи и в безопасен режим при по-ниска скорост. В случай на сблъсък, който при всички случаи би бил безобиден, манипулаторът спира незабавно. Това означава, че хората могат да работят напълно сигурно и безпроблемно в рамките на работния обсег на кобота.
В производството на Verla-Pharm колаборативният Motoman HC20 се движи бавно и безопасно, а конструкцията му е впечатляваща - с влаго- и прахоусточив корпус с висока степен на защита IP67 и лесни за почистване повърхности.
В допълнение към всичко това, роботът съчетава висока товароносимост (20 кг) с дълбок работен обсег (1900 мм), което го прави отлично решение за конкретната задача. Хващачът на кобота, произведен от Schmalz, е специално разработен за колаборативни приложения и тежи приблизително 3 кг, а средното тегло на картонените опаковки за палетизиране е около 12 кг. Подобно на множеството съвместими аксесоари в екосистемата на Yaskawa, той е перфектно съобразен с манипулатора. Практичните "plug&play" компоненти от този тип позволяват на системните партньори на японската корпорация, като AHM, бързо да внедряват роботите й в широк набор от приложни сценарии, особено в сферата на роботизираната палетизация.
Както останалите модели от серията Motoman HC, HC20 се отличава с изключително интуитивно управление. В допълнение към възможностите за задаване на команди и програми на манипулатора с помощта на преносим контролер, той може да бъде и директно навигиран и програмиран от човешка ръка (посредством технологията Direct Teach, DT). Колаборативният робот от Yaskawa гарантира висока степен на безопасност, дори при директен контакт с оператор, благодарение на шест интегрирани сензора за въртящ момент, които незабавно го изключват в случай на сблъсък при наличие на хора в работната зона.
АТРИ Роботикс
Стара Загора 6000
ул. Цар Иван Шишман №77, офис 32
Тел.: +359 893 967 467; +359 899 625 160
E-mail: robotics@a3robotics.bg
Web: https://a3robotics.bg/
Ключови думи: АТРИ Роботикс A3 Robotics Yaskawa MOTOMAN Motoman HC Motoman HC20 коботи палетизиращи роботи
Област: Роботика
ABB Robotics стартира партньорска екосистема за пакетни plug-and-play решения в сферата на индустриалната роботика
Kолаборативните приложения в производството на батерии и електроника – тема на уебинар по проекта VOJEXT
Специална демонстрационна зона за коботи ще можем да видим на ЕМО Hannover тази година
Yaskawa прилага иновативна цялостна концепция за устойчивост в индустриалната роботика
Роботите Motoman на Yaskawa оптимизират и най-комплексните приложения във фармацевтичната индустрия
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
18.08.2023 | Yaskawa прилага иновативна цялостна концепция за устойчивост в индустриалната роботика
20.07.2023 | Роботите Motoman на Yaskawa оптимизират и най-комплексните приложения във фармацевтичната индустрия
14.07.2023 | KUKA демонстрира как еволюира индустриалната роботика на automatica 2023
07.07.2023 | Оптимална производителност и безопасност в производството на картонени опаковки с роботизираните клетки на ABB
15.06.2023 | Роботите на KUKA повеждат борбата срещу дефицита на кадри в МСП
18.08.2023 | Yaskawa прилага иновативна цялостна концепция за устойчивост в индустриалната роботика
20.07.2023 | Роботите Motoman на Yaskawa оптимизират и най-комплексните приложения във фармацевтичната индустрия
14.07.2023 | KUKA демонстрира как еволюира индустриалната роботика на automatica 2023
07.07.2023 | Оптимална производителност и безопасност в производството на картонени опаковки с роботизираните клетки на ABB
15.06.2023 | Роботите на KUKA повеждат борбата срещу дефицита на кадри в МСП
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.