ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
16.01.2025 | Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
15.01.2025 | PARAi добави кариерна секция към уебсайта си с обяви за работа от членове на сдружението
10.01.2025 | Уебинар на A3 акцентира върху коботите и AI базираното машинно зрение в интелигентното производство
10.01.2025 | Европейски цифров иновационен хъб анонсира нов курс за използване на дронове в строителния сектор
10.01.2025 | Директорът на Института по роботика беше вписан в Златната книга на Патентното ведомство за 2024 г.
Започва вторият етап на програмата Startup Catalyst, инициирана от специално учреден за целта консорциум с участието на някои от водещите глобални компании в сферата на роботиката и индустриалната автоматизация. Инициативата, в която си партнират Festo, Mitsubishi Electric Automation, MassRobotics, Mitre, Novanta и др., цели да подпомогне стартиращи фирми, разработващи роботизирани системи за сектора на медицината и здравеопазването. За целта на стартъпите ще бъдат предоставяни необходимите насоки, контакти и ресурси, от които се нуждаят, за да се наложат и утвърдят на пазара.
В рамките на катализатора новосъздадените бизнес организации ще получат възможности да установят надеждни взаимоотношения с инвеститори, доставчици, производствени предприятия, маркетингови специалисти, специализирани медийни канали и клиенти в този бързо развиващ се бранш, както и да се възползват от подкрепата на доказани експерти.
В инциативата могат да се включат "прохождащи" фирми в сегменти като медицинска роботика, Internet of Medical Things ("Интернет на медицинските неща", IoMT), базирани на изкуствен интелект технологии за здравния сектор, системи за клинична и извънболнична грижa, обществено здраве и безопасност, автоматизация на лабораторна дейност, автоматизация на веригите за доставки, подобряване качеството на живот, обучение и асистиране на здравни специалисти и т. н. В обхвата на катализатора не попада разработката на софтуер за дигитално управление на здравеопазването, например мобилни приложения, платформи за автоматизация на процеси и др.
За да се включат в менторската програма, стартъпите е необходимо да са в ранна фаза на финансиране, да разполагат със солиден екип (включващ специалисти в областта на здравеопазването, технически експерти и персонал в сферата на стратегическото планиране и управление), стабилен мениджмънт с доказани резултати, финансова подкрепа (от бизнес ангели, CVC и/или венчър капитал), както и ефективна защита на интелектуалната собственост.
Участниците в Startup Catalyst ще получат достъп до иновационните центрове и инженерните ресурси на Festo, Mitsubishi Electric Automation, MassRobotics, Mitre, Novanta и останалите ментори в катализатора, а също опции да се възползват от заеми, безплатни компоненти и технологии за прототипиране и тестване.
От консорциума публикуват списък на типовете роботизирани системи, които се внедряват и използват в съвременното здравеопазване и чиято разработка е подходящо да бъде подпомогната по линия на програмата. Сред тях са: производствените роботи, хуманоидните модели, които изпълняват функциите на здравни работници, технологиите за телеприсъствие на посетители, системите за роботизирана хирургия и други роботизирани интервенции с телеуправление, роботизираните протези, роботите за дезинфекция, за дозиране на храни и лекарствени средства в болничните заведения, за извършване на медицински манипулации (като вземане на кръв и проби, генетични и PCR тестове, мерене на температура и др.), системите за производство и обеззаразяване на лични предпазни средства, роботите за рехабилитация и терапия, автоматизация на болничната, лабораторната и логистичната дейност, манипулаторите за инфекциозни материали и химикали, складовата роботика и т. н.
Източник: MassRoboticsКлючови думи: Festo Mitsubishi Electric Automation MassRobotics MITRE Novanta Startup Catalyst роботика медицинска роботика здравеопазване IoMT Internet of Medical Things
Област: Роботика
Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
Директорът на Института по роботика беше вписан в Златната книга на Патентното ведомство за 2024 г.
Дебютно издание на специализирано изложение за индустриална роботика предстои във Варшава
Тече набирането на кандидатури за наградите на euRobotics за технологичен трансфер
Наближава дебютното европейско издание на изложението за безпилотни и автономни системи XPONENTIAL
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
10.01.2025 | Липсата на кадри е основен проблем на българската индустрия и водещ мотив за роботизация, сочи проучване на PARAi
03.01.2025 | Тече набирането на кандидатури за наградите на euRobotics за технологичен трансфер
03.01.2025 | Samsung Electronics засилва фокуса си върху роботиката
11.12.2024 | Simobotics спечели специалната награда на TLL Media в конкурса за иновативно предприятие на годината
04.12.2024 | 2000 промишлени робота се трудят у нас
10.01.2025 | Липсата на кадри е основен проблем на българската индустрия и водещ мотив за роботизация, сочи проучване на PARAi
03.01.2025 | Тече набирането на кандидатури за наградите на euRobotics за технологичен трансфер
03.01.2025 | Samsung Electronics засилва фокуса си върху роботиката
11.12.2024 | Simobotics спечели специалната награда на TLL Media в конкурса за иновативно предприятие на годината
04.12.2024 | 2000 промишлени робота се трудят у нас
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.