ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
04.10.2024 | Бъдещите инженери на България получиха летящ старт с подкрепа от екосистемата на роботиката и иновациите
27.09.2024 | Иновационната мощ на младежките и стартъп разработки на Industrial Tech Forum 2024
27.09.2024 | Изследователски достижения в роботиката, разширената реалност и изкуствения интелект в демо зоната на ITF 2024
27.09.2024 | Нов рекорд – близо 4,3 милиона са вече индустриалните роботи във фабриките по света
20.09.2024 | TLL Media с щанд и участие в програмата на RSF 2024
Започва вторият етап на програмата Startup Catalyst, инициирана от специално учреден за целта консорциум с участието на някои от водещите глобални компании в сферата на роботиката и индустриалната автоматизация. Инициативата, в която си партнират Festo, Mitsubishi Electric Automation, MassRobotics, Mitre, Novanta и др., цели да подпомогне стартиращи фирми, разработващи роботизирани системи за сектора на медицината и здравеопазването. За целта на стартъпите ще бъдат предоставяни необходимите насоки, контакти и ресурси, от които се нуждаят, за да се наложат и утвърдят на пазара.
В рамките на катализатора новосъздадените бизнес организации ще получат възможности да установят надеждни взаимоотношения с инвеститори, доставчици, производствени предприятия, маркетингови специалисти, специализирани медийни канали и клиенти в този бързо развиващ се бранш, както и да се възползват от подкрепата на доказани експерти.
В инциативата могат да се включат "прохождащи" фирми в сегменти като медицинска роботика, Internet of Medical Things ("Интернет на медицинските неща", IoMT), базирани на изкуствен интелект технологии за здравния сектор, системи за клинична и извънболнична грижa, обществено здраве и безопасност, автоматизация на лабораторна дейност, автоматизация на веригите за доставки, подобряване качеството на живот, обучение и асистиране на здравни специалисти и т. н. В обхвата на катализатора не попада разработката на софтуер за дигитално управление на здравеопазването, например мобилни приложения, платформи за автоматизация на процеси и др.
За да се включат в менторската програма, стартъпите е необходимо да са в ранна фаза на финансиране, да разполагат със солиден екип (включващ специалисти в областта на здравеопазването, технически експерти и персонал в сферата на стратегическото планиране и управление), стабилен мениджмънт с доказани резултати, финансова подкрепа (от бизнес ангели, CVC и/или венчър капитал), както и ефективна защита на интелектуалната собственост.
Участниците в Startup Catalyst ще получат достъп до иновационните центрове и инженерните ресурси на Festo, Mitsubishi Electric Automation, MassRobotics, Mitre, Novanta и останалите ментори в катализатора, а също опции да се възползват от заеми, безплатни компоненти и технологии за прототипиране и тестване.
От консорциума публикуват списък на типовете роботизирани системи, които се внедряват и използват в съвременното здравеопазване и чиято разработка е подходящо да бъде подпомогната по линия на програмата. Сред тях са: производствените роботи, хуманоидните модели, които изпълняват функциите на здравни работници, технологиите за телеприсъствие на посетители, системите за роботизирана хирургия и други роботизирани интервенции с телеуправление, роботизираните протези, роботите за дезинфекция, за дозиране на храни и лекарствени средства в болничните заведения, за извършване на медицински манипулации (като вземане на кръв и проби, генетични и PCR тестове, мерене на температура и др.), системите за производство и обеззаразяване на лични предпазни средства, роботите за рехабилитация и терапия, автоматизация на болничната, лабораторната и логистичната дейност, манипулаторите за инфекциозни материали и химикали, складовата роботика и т. н.
Източник: MassRoboticsКлючови думи: Festo Mitsubishi Electric Automation MassRobotics MITRE Novanta Startup Catalyst роботика медицинска роботика здравеопазване IoMT Internet of Medical Things
Област: Роботика
Бъдещите инженери на България получиха летящ старт с подкрепа от екосистемата на роботиката и иновациите
Потопете се в дискусия за бъдещето на ХВП с визионерски концепции и иновативни решения от експерти
RoboClub.bg – студентската мегамашина за идеи, иновации и успешни проекти
АББ опростява автоматизацията с иновативната клетка за обслужване на машини OmniVance
Industrial Tech Forum 2024 – космодрум на иновациите със забележителна демонстрационна програма
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
30.08.2024 | Гръцки разработчик на автономни модулни роботи за интралогистиката търси партньори и инвеститори
09.08.2024 | Китай инсталира всеки втори индустриален робот в света
02.08.2024 | PARAi очертава технологичния облик на българската индустрия в шестото издание на ежегодния си доклад
17.07.2024 | Rockwell Automation и NVIDIA си партнират в сферата на интелигентната автоматизация и мобилната роботика
12.07.2024 | Yaskawa с още по-амбициозна стратегия за развитие в Европа след мащабна инвестиция в завода за роботи в Словения
30.08.2024 | Гръцки разработчик на автономни модулни роботи за интралогистиката търси партньори и инвеститори
09.08.2024 | Китай инсталира всеки втори индустриален робот в света
02.08.2024 | PARAi очертава технологичния облик на българската индустрия в шестото издание на ежегодния си доклад
17.07.2024 | Rockwell Automation и NVIDIA си партнират в сферата на интелигентната автоматизация и мобилната роботика
12.07.2024 | Yaskawa с още по-амбициозна стратегия за развитие в Европа след мащабна инвестиция в завода за роботи в Словения
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2024 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.