ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
16.01.2025 | Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
15.01.2025 | PARAi добави кариерна секция към уебсайта си с обяви за работа от членове на сдружението
10.01.2025 | Уебинар на A3 акцентира върху коботите и AI базираното машинно зрение в интелигентното производство
10.01.2025 | Европейски цифров иновационен хъб анонсира нов курс за използване на дронове в строителния сектор
10.01.2025 | Директорът на Института по роботика беше вписан в Златната книга на Патентното ведомство за 2024 г.
Агенцията за пазарни проучвания в сферата на роботиката и изкуствения интелект Analytics Insight публикува класация на десетте водещи държави в света, при които през настоящата година се наблюдава превес на роботизираната над човешката сила в индустриалното производство.
"В някои страни расата на роботите започва да доминира над човешката във фабриките благодарение на непрекъснатия технологичен напредък в областта и активното финансиране на проекти от страна на правителствата. Най-роботизираните държави по-света са изцяло фокусирани върху това да развиват автоматизирани индустрии, в които ефективно да подобряват производителността и ангажираността на крайните клиенти. Глобалният пазар на роботи се очаква да достигне 275 млрд. щатски долара до 2025 г., като се увеличава с комбиниран годишен темп на растеж от цели 16%. Тук е мястото да развенчаем мита, че повече роботизирани системи означава по-малко работни места за хората. Инвестициите в роботика гарантират стабилна екосистема на ниво човек-машина и генерално стимулират приходите в съответните държави, което повлиява благоприятно икономиката и пазара на труда", коментират маркетолозите.
Нека видим и кои страни се нареждат в Топ 10 на най-роботизираните държави през 2022 г. според Analytics Insight:
1. Южна Корея
На върха на класацията застава една от най-напредналите в сферата на роботиката страни. Южнокорейски индустриални роботи се използват по цял свят, а държавата акцентира върху развитието на силен собствен капацитет в сегмента, като инвестира милиони долари всяка година в местни проекти. Освен промишлени системи и манипулатори, в Южна Корея се използват и голям брой домакински, сервизни, образователни роботи и др.
2. Япония
Дългогодишните традиции и безупречната репутация на Япония в областта на високите технологии ежегодно я нареждат сред водещите държави на световната карта на роботиката. Изключително голям процент от промишлените дейности в азиатската страна са роботизирани. В допълнение, Япония е и сред водещите износители на индустриални роботи и компоненти за тях на планетата.
3. САЩ
Съединените щати активно допринасят за генералното развитие на производствената роботика, като предлагат множество специализирани и достъпни курсове и обучения в областта, отбелязват от Analytics Insight. САЩ е пазар с ключова роля на глобалната карта, както по отношение на местното производство, така и на вноса и износа. Правителството и специализираните агенции поставят сериозен фокус върху научноизследователските и приложните аспекти на съвременната роботизация.
4. Канада
Канада не само е една от най-популярните страни в индустриалната роботика, но дава и значителен принос към космическите приложения в сегмента. Държавата е световно призната за двигател на иновациите в областта, насочва значителни инвестиции към сектора и предлага отлични възможности за кариерно развитие в сферата на роботизацията.
5. Германия
Немските производители са сред основните "виновници" за възхода на роботизираната раса в глобалното производство, тъй като изнасят и доставят специализирани компоненти и цялостни решения до държави по целия свят. Германия традиционно е сред страните, които диктуват тенденциите в глобалната индустрия, а на нейна територия са разположени и едни от водещите научноизследователски институти и лаборатории в сферата на роботиката.
6. Италия
Италия си поставя за цел да се нареди сред глобалните лидери в индустриалната роботика, а сред най-роботизираните индустрии в страната са текстилната и козметичната. Въпреки, че икономиката на европейската държава беше срината в началото на пандемията, силните инвестиции в роботизация и автоматизация й помогнаха бързо да "стъпи на крака" и да се възвърне към традиционните си позиции на втория най-голям потребител на промишлени роботи на Стария континент.
7. Швеция
Швеция бързо се нарежда сред технологично напредналите държави в областта на роботизираната автоматизация на процесите (RPA). Местните компании произвеждат широка гама софтуерни решения и компоненти за производството, както и специализирани роботи за различни отрасли и приложения.
8. Дания
Дания е сред традиционните европейски лидери в областта на роботиката, като непрекъснато бележи напредък в RPA сегмента, както и в научните изследвания и разработки в сферата на роботизацията. Големият брой използвани роботи в страната е резултат от тясно партньорство между производителите и крайните потребители, посочват от Analytics Insight. В Дания функционират и голям брой тестови площадки за изпитване на дронове, които се използват в индустрии по целия свят.
9. Тайван
Тайван също намира място сред най-роботизираните държави в Азия и на световната карта на промишлената роботика със забележителния си прогрес в сферата на RPA и индустриалната автоматизация, които са в резултат на устойчиво държавно финансиране, поясняват маркетолозите.
10. Китай
Китай доставя над 150 хил. индустриални робота годишно, като правителството е решено да увеличи значително тези цифри, да повиши почти двойно плътността на роботите в производството и да изведе страната сред водачите на световната карта. За целта се предвиждат и реализират различни програми и стратегии, както и богат набор от финансови стимули, данъчни облекчения и субсидии.
Очаквайте скоро детайлен материал на Robotics-Bulgaria.com, посветен на развитието на роботиката в Китай.
Източник: Analytics InsightКлючови думи: Analytics Insight роботика индустриални роботи проучване
Област: Роботика
Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
Директорът на Института по роботика беше вписан в Златната книга на Патентното ведомство за 2024 г.
Липсата на кадри е основен проблем на българската индустрия и водещ мотив за роботизация, сочи проучване на PARAi
Дебютно издание на специализирано изложение за индустриална роботика предстои във Варшава
Тече набирането на кандидатури за наградите на euRobotics за технологичен трансфер
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
10.01.2025 | Липсата на кадри е основен проблем на българската индустрия и водещ мотив за роботизация, сочи проучване на PARAi
03.01.2025 | Тече набирането на кандидатури за наградите на euRobotics за технологичен трансфер
03.01.2025 | Samsung Electronics засилва фокуса си върху роботиката
11.12.2024 | Simobotics спечели специалната награда на TLL Media в конкурса за иновативно предприятие на годината
04.12.2024 | 2000 промишлени робота се трудят у нас
10.01.2025 | Липсата на кадри е основен проблем на българската индустрия и водещ мотив за роботизация, сочи проучване на PARAi
03.01.2025 | Тече набирането на кандидатури за наградите на euRobotics за технологичен трансфер
03.01.2025 | Samsung Electronics засилва фокуса си върху роботиката
11.12.2024 | Simobotics спечели специалната награда на TLL Media в конкурса за иновативно предприятие на годината
04.12.2024 | 2000 промишлени робота се трудят у нас
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.