ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
04.10.2024 | Бъдещите инженери на България получиха летящ старт с подкрепа от екосистемата на роботиката и иновациите
27.09.2024 | Иновационната мощ на младежките и стартъп разработки на Industrial Tech Forum 2024
27.09.2024 | Изследователски достижения в роботиката, разширената реалност и изкуствения интелект в демо зоната на ITF 2024
27.09.2024 | Нов рекорд – близо 4,3 милиона са вече индустриалните роботи във фабриките по света
20.09.2024 | TLL Media с щанд и участие в програмата на RSF 2024
Специализирана лаборатория за автоматизирани превозни средства (AGV) отвори врати в Инженерния център на Siemens в гр. Варна. Модерното съоръжение ще бъде използвано и като демонстрационна зала, а също и за обучителни цели, съобщиха от компанията.
На официалното откриване присъстваха множество клиенти и партньори на фирменото направление "Дигитални индустрии", представители на местния мениджмънт на Siemens, както и на български и международни производствени предприятия, членове на академичното ръководство на Технически университет – Варна и чуждестранни гости.
В рамките на събитието от компанията представиха последните новости при AGV технологията и изтъкнаха предимствата ѝ в сферата на промишлената автоматизация, като запознаха присъстващите и с акцентите в дейността, услугите и решенията на Инженерния център.
Част от програмата беше и атрактивна практическа демонстрация на автоматизирани превозни средства в действие. Гостите имаха възможността да наблюдават как AGV системите се движат по динамична виртуална писта и предварително подготвени ленти.
От екипа на Siemens разясниха спецификите при управлението на тези системи, визуализацията и комуникацията, като допълниха и с детайли относно функциите на полетата за безопасност и възможностите за динамичен избор.
На фокус в презентацията бяха още разликите между диференциалните и многопосочните AGV системи, както и софтуерът за централизиран контрол и управление на цели флотилии от автономни превозни средства на Siemens – SIMOVE Fleet Manager.
"Автоматизираните превозни средства се радват на все по-голям интерес сред производителите по света. AGV технологията е по-евтина за внедряване в сравнение със стандартните конвейерни системи, не налага прекъсвания на работните процеси с цел интеграция на оборудване и позволява гъвкаво препрограмиране на маршрутите при промяна в изискванията", коментират от Siemens България.
"Когато преди 5 години се впуснахме в приключението, наречено Инженерен център, вярвахме, че полагаме основите на нещо трайно и стойностно. Днес, поглеждайки назад към постигнатото, съм убеден, че това е едва началото на успеха.
Днес правим следващата важна стъпка, откривайки демонстрационна зала и лаборатория за Automated Guided Vehicles (AGV). Гордеем се, че нашите колеги от Инженерния център са сред пионерите в разработването и имплементирането на тази технология", коментира ръководителят на направление "Дигитални индустрии" инж. Теодор Маринов по време на откриването.
Той подчерта, че увереността му в бъдещите успехи на центъра се основава на множеството реализирани проекти за ключови световни производители в автомобилостроенето, постоянното разширяване на екипа и високата оценка и признание, които получава в рамките на бизнес звеното Factory Automation.
В Инженерния център на Siemens във Варна, който функционира от 2018 г. насам, работят 23-ма специалисти в различни сфери. Сред основните направления в дейността им са: проектиране и внедряване на системи за автоматизация, програмиране и интегриране на промишлени технологии за автоматизация и роботизирани системи в специфични производствени процеси за автомобилния сектор и др., поясняват от Siemens.
Източник: SiemensКлючови думи: Siemens Инженерен център Дигитални индустрии Automated Guided Vehicles AGV автоматизирани превозни средства индустриална автоматизация SIMOVE Fleet Manager
Област: Роботика
Auctech даде силна заявка за водещи позиции на българския пазар на индустриални роботи и коботи
Ехнатон кани на безплатен уебинар за приложенията на сервозадвижванията в индустриалната роботика
Уебинар ще разгледа как мобилните роботи оптимизират дейностите в автоматизираните складове
Над 370 хил. AGV системи и роботи влизат в борбата със задръстванията по световните пристанища до 2027 г.
TAIROS 2023 събира глобалната индустрия в сегмента на роботиката и автоматизацията в Тайван
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
20.09.2024 | RoboClub.bg – студентската мегамашина за идеи, иновации и успешни проекти
23.08.2024 | Ocado Technology разширява екипа и присъствието си в София с център за върхови постижения
16.08.2024 | Amazon Robotics откри модерен логистичен център в Европа с инвестиция от близо 560 млн. евро
09.08.2024 | Разградско предприятие роботизира заваръчните си операции с финансиране по НПВУ
20.06.2024 | Факт са първите инвестиции на иновационния фонд на НАТО в роботика, изкуствен интелект и дълбоки технологии
20.09.2024 | RoboClub.bg – студентската мегамашина за идеи, иновации и успешни проекти
23.08.2024 | Ocado Technology разширява екипа и присъствието си в София с център за върхови постижения
16.08.2024 | Amazon Robotics откри модерен логистичен център в Европа с инвестиция от близо 560 млн. евро
09.08.2024 | Разградско предприятие роботизира заваръчните си операции с финансиране по НПВУ
20.06.2024 | Факт са първите инвестиции на иновационния фонд на НАТО в роботика, изкуствен интелект и дълбоки технологии
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2024 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.