ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
16.01.2025 | Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
15.01.2025 | Необходим ли е четвърти закон на роботиката в контекста на изкуствения интелект?
15.01.2025 | PARAi добави кариерна секция към уебсайта си с обяви за работа от членове на сдружението
10.01.2025 | Уебинар на A3 акцентира върху коботите и AI базираното машинно зрение в интелигентното производство
10.01.2025 | Европейски цифров иновационен хъб анонсира нов курс за използване на дронове в строителния сектор
Професионалната асоциация по роботика и автоматизация (ПАРА) обяви, че се преименува в синхрон с непрекъснатото разширяване на дейността и списъка си с членове.
Сдружението, в което към днешна дата участват над 70 фирми и организации, вече се нарича Професионална асоциация по роботика, автоматизация и иновации (PARAi), като така поставя фокус върху иновативните технологии в по-широк мисъл – отвъд роботите и автоматиката.
"През последните 18 месеца сдружението ни се разрасна с компании, работещи в множество други ниши – производство на автожири, сателитни услуги, IoT решения, киберсигурност, фондове за рисков капитал, търговия с композити и смоли и др.", поясняват от PARAi.
Асоциацията се стреми активно да подкрепя технологичната екосистема в България и да помага на всеки от членовете си, без значение от конкретната му бизнес сфера, да получава достъп до нови пазари и по-голяма видимост за проектите се, допълват от там.
Сред целите на организацията са още да стимулира партньорствата между иновативните компании в сегмента на високите технологии, да насърчава обмена на идеи и опит, да откроява водещи тенденции и актуални възможности за финансиране, да участва, както и да организира и развива собствено портфолио от събития и инициативи в помощ на младите таланти, стартъпите и фирмите в различни браншове.
"Занапред PARAi ще подпомага активно развитието и на компании, разработващи иновативни продукти и услуги. Такива компании продължават да увеличават членската ни база, а от PARAi ще се постараем да бъдем полезен партньор на целия иновативен сектор у нас", обобщават от Асоциацията.
От основаването си през 2018 г. сдружението непрекъснато разширява кръга си от дейности в полза на високотехнологичния бизнес в страната. Сред ключовите му инициативи са ежегодният доклад "Българските успехи в роботиката и автоматизацията", който отразява последните достижения на родните предприятия по посока модернизация на процесите и производствата, както и годишното проучване за нивото на автоматизация на индустрията у нас.
Ключово събитие под шапката на Асоциацията е и Robotics Strategy Forum – едно от водещите събития в сферата на роботиката и иновациите в България, което цели да обедини компании, неправителствени организации, научноизследователски институти и други ангажирани страни и да насочи вниманието към актуални иновации, решения, бизнес модели и предизвикателства в бранша.
В четирите си издания дотук форумът постави фокус върху различни теми:
Развитието на образователната и младежката роботика в България също е сред водещите приоритети на ПАРА (вече PARAi). Основна инициатива на Асоциацията в това направление е обучително-менторската програма за развитие на иновативни ученически, студентски и стартъп проекти PARA Robotics Incubator, чието успешно пилотно издание беше финализирано през 2022 г., а в момента се провежда и вторият й сезон.
От сдружението създадоха и първата интерактивна карта на образователна роботика в България, която включва множество ученически и младежки клубове в страната и може да бъде разгледана на страницата на PARAi.
С по-професионална насоченост е най-новият формат на Асоциацията – поредицата от информационни събития "Технологии в бара", която стартира в края на миналата година. Инициативата се провежда ежемесечно на различно място и събира в неформална обстановка експерти и представители на утвърдени и компании и бизнес организации в сегмента на роботиката и индустриалната автоматизация, които дискутират някои от най-актуалните теми в сектора.
Източник: PARAi; снимки: DreamstimeКлючови думи: PARAi ПАРА PARA роботика автоматизация иновации
Област: Роботика
Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
Необходим ли е четвърти закон на роботиката в контекста на изкуствения интелект?
PARAi добави кариерна секция към уебсайта си с обяви за работа от членове на сдружението
Директорът на Института по роботика беше вписан в Златната книга на Патентното ведомство за 2024 г.
Липсата на кадри е основен проблем на българската индустрия и водещ мотив за роботизация, сочи проучване на PARAi
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
10.01.2025 | Липсата на кадри е основен проблем на българската индустрия и водещ мотив за роботизация, сочи проучване на PARAi
03.01.2025 | Тече набирането на кандидатури за наградите на euRobotics за технологичен трансфер
03.01.2025 | Samsung Electronics засилва фокуса си върху роботиката
11.12.2024 | Simobotics спечели специалната награда на TLL Media в конкурса за иновативно предприятие на годината
04.12.2024 | 2000 промишлени робота се трудят у нас
10.01.2025 | Липсата на кадри е основен проблем на българската индустрия и водещ мотив за роботизация, сочи проучване на PARAi
03.01.2025 | Тече набирането на кандидатури за наградите на euRobotics за технологичен трансфер
03.01.2025 | Samsung Electronics засилва фокуса си върху роботиката
11.12.2024 | Simobotics спечели специалната награда на TLL Media в конкурса за иновативно предприятие на годината
04.12.2024 | 2000 промишлени робота се трудят у нас
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.