ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
Професионалната асоциация по роботика и автоматизация (ПАРА) обяви, че се преименува в синхрон с непрекъснатото разширяване на дейността и списъка си с членове.
Сдружението, в което към днешна дата участват над 70 фирми и организации, вече се нарича Професионална асоциация по роботика, автоматизация и иновации (PARAi), като така поставя фокус върху иновативните технологии в по-широк мисъл – отвъд роботите и автоматиката.
"През последните 18 месеца сдружението ни се разрасна с компании, работещи в множество други ниши – производство на автожири, сателитни услуги, IoT решения, киберсигурност, фондове за рисков капитал, търговия с композити и смоли и др.", поясняват от PARAi.
Асоциацията се стреми активно да подкрепя технологичната екосистема в България и да помага на всеки от членовете си, без значение от конкретната му бизнес сфера, да получава достъп до нови пазари и по-голяма видимост за проектите се, допълват от там.
Сред целите на организацията са още да стимулира партньорствата между иновативните компании в сегмента на високите технологии, да насърчава обмена на идеи и опит, да откроява водещи тенденции и актуални възможности за финансиране, да участва, както и да организира и развива собствено портфолио от събития и инициативи в помощ на младите таланти, стартъпите и фирмите в различни браншове.
"Занапред PARAi ще подпомага активно развитието и на компании, разработващи иновативни продукти и услуги. Такива компании продължават да увеличават членската ни база, а от PARAi ще се постараем да бъдем полезен партньор на целия иновативен сектор у нас", обобщават от Асоциацията.
От основаването си през 2018 г. сдружението непрекъснато разширява кръга си от дейности в полза на високотехнологичния бизнес в страната. Сред ключовите му инициативи са ежегодният доклад "Българските успехи в роботиката и автоматизацията", който отразява последните достижения на родните предприятия по посока модернизация на процесите и производствата, както и годишното проучване за нивото на автоматизация на индустрията у нас.
Ключово събитие под шапката на Асоциацията е и Robotics Strategy Forum – едно от водещите събития в сферата на роботиката и иновациите в България, което цели да обедини компании, неправителствени организации, научноизследователски институти и други ангажирани страни и да насочи вниманието към актуални иновации, решения, бизнес модели и предизвикателства в бранша.
В четирите си издания дотук форумът постави фокус върху различни теми:
Развитието на образователната и младежката роботика в България също е сред водещите приоритети на ПАРА (вече PARAi). Основна инициатива на Асоциацията в това направление е обучително-менторската програма за развитие на иновативни ученически, студентски и стартъп проекти PARA Robotics Incubator, чието успешно пилотно издание беше финализирано през 2022 г., а в момента се провежда и вторият й сезон.
От сдружението създадоха и първата интерактивна карта на образователна роботика в България, която включва множество ученически и младежки клубове в страната и може да бъде разгледана на страницата на PARAi.
С по-професионална насоченост е най-новият формат на Асоциацията – поредицата от информационни събития "Технологии в бара", която стартира в края на миналата година. Инициативата се провежда ежемесечно на различно място и събира в неформална обстановка експерти и представители на утвърдени и компании и бизнес организации в сегмента на роботиката и индустриалната автоматизация, които дискутират някои от най-актуалните теми в сектора.
Източник: PARAi; снимки: DreamstimeКлючови думи: PARAi ПАРА PARA роботика автоматизация иновации
Област: Роботика
Глобалното автомобилостроене изравнява електронното производство по брой на инсталираните индустриални роботи
След поредно мегауспешно издание организаторите на биеналето Automate решиха да го провеждат ежегодно
Остават само няколко седмици до automatica 2023 – вижте кои ще са акцентите в сегмента на роботиката
Институтът Fraunhofer разширява обхвата на системата си за анализ на потенциала за роботизация APA
Готвят пилотно европейско издание на водещото изложение за дронове и роботика XPONENTIAL
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
02.06.2023 | Перспективите пред безпилотната авиация ще разгледа международният форум в рамките на Inter Drone Expo
26.05.2023 | Глобалното автомобилостроене изравнява електронното производство по брой на инсталираните индустриални роботи
26.05.2023 | След поредно мегауспешно издание организаторите на биеналето Automate решиха да го провеждат ежегодно
19.05.2023 | Остават само няколко седмици до automatica 2023 – вижте кои ще са акцентите в сегмента на роботиката
19.05.2023 | Институтът Fraunhofer разширява обхвата на системата си за анализ на потенциала за роботизация APA
02.06.2023 | Перспективите пред безпилотната авиация ще разгледа международният форум в рамките на Inter Drone Expo
26.05.2023 | Глобалното автомобилостроене изравнява електронното производство по брой на инсталираните индустриални роботи
26.05.2023 | След поредно мегауспешно издание организаторите на биеналето Automate решиха да го провеждат ежегодно
19.05.2023 | Остават само няколко седмици до automatica 2023 – вижте кои ще са акцентите в сегмента на роботиката
19.05.2023 | Институтът Fraunhofer разширява обхвата на системата си за анализ на потенциала за роботизация APA
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.