ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
30.08.2024 | Гръцки разработчик на автономни модулни роботи за интралогистиката търси партньори и инвеститори
28.08.2024 | Конкурс за млади инженерни таланти и рали с роботи ще се проведат в рамките на RSF 2024
23.08.2024 | Ocado Technology разширява екипа и присъствието си в София с център за върхови постижения
23.08.2024 | Не забравяйте етичните аспекти на технологиите, които създавате
16.08.2024 | Amazon Robotics откри модерен логистичен център в Европа с инвестиция от близо 560 млн. евро
ABB Robotics обяви излизането на пазара на специализирано цялостно решение за логистичния сектор и сегмента на електронната търговия, базирано на изкуствен интелект (AI) и машинно зрение.
Системата Robotic Item Picker е предназначена прецизно да идентифицира и захваща различни компоненти и изделия в динамични и неструктурирани среди, например в складови и логистични центрове, съобщиха специално за Robotics-Bulgaria.com от българското бизнес направление "Роботика и дискретна автоматизация" на компанията.
"Технологията се отличава с изключително висока точност (над 99,5%) и ненадмината скорост – способна е да обработи до 1400 несортирани разнородни обекта за час. Сред предимствата на това предварително конфигурирано и тествано решение е и лесната и бърза интеграция", допълват от ABB.
"Бумът на електронната търговия, променливото пазарно търсене и глобалният дефицит на кадри изискват гъвкави решения за автоматизация, които да гарантират бързина, качество и ефективност при изпълнението на поръчки и дистрибуцията.
С възможностите си да се самообучава и интуитивно да се адаптира към непрекъснато изменящите се среди в складовите стопанства, новата ни AI базирана система е създадена с цел да помогне на бизнеса да преодолее тези предизвикателства и да си осигури необходимата устойчивост", коментира Даниел Наваро, управляващ директор на глобалните подразделения "Потребителски сегменти" и "Сервизна роботика" на ABB Robotics.
Robotic Item Picker се състои от индустриален робот ABB, вакуумен хващач и патентован фирмен софтуер за машинно зрение. Комбинацията е проектирана така, че напълно да автоматизира комплексни pick-and-place приложения и да манипулира ефективно и безпроблемно с богат асортимент от различни обекти.
С помощта на интегрираните технологии за изкуствен интелект и машинно зрение решението изчислява оптималните точки за захващане на всеки обект преди вендузите на вакуумния хващач да го повдигнат и поставят в съответния контейнер. Системата не се нуждае от операторски надзор или предварително подадена информация за продуктите, с които й предстои да борави, включително кубовидни и цилидрични тела, пакети, кашони, полиетиленови торбички, блистери и т. н.
Модулът Robotic Item Picker може да бъде инсталиран към моделите IRB 1200, IRB 1300 и IRB 2600 на ABB. С товароносимост 3 кг и работен обсег до 1,65 м, системата предлага високата гъвкавост, необходима за покриване на изискванията на широк кръг от приложения в сферата на сортирането и изпълнението на поръчки (фулфилмънт услугите).
Сред предимствата на системата са възможностите за свеждане до минимум на усилията във връзка с инженеринга при внедряване, както и с ускоряване на процеса по пазарна реализация на продуктите чрез бързо и лесно интегриране в съществуващи логистични платформи за автоматизирано съхранение и локализиране на складови единици, като трансманипулатори, контейнерни системи и др.
"Item Picker се управлява чрез лесен за използване приложен софтуер, който безпроблемно интегрира всички елементи на системата и взаимодейства с периферното оборудване. Това позволява на потребители и партньори свободно да добавят различни компоненти и функционални модули. Предлагаме и широка гама услуги за цялото пакетно решение, включително сервизни споразумения, онлайн обучение, прогнозна поддръжка и техническо обслужване онлайн", допълват от ABB.
Повече за Robotic Item Picker ще научите от видеото тук.
Източник: ABB
Ключови думи: ABB АББ България Robotic Item Picker изкуствен интелект AI машинно зрение логистика електронна търговия
Област: Роботика
Гръцки разработчик на автономни модулни роботи за интралогистиката търси партньори и инвеститори
Конкурс за млади инженерни таланти и рали с роботи ще се проведат в рамките на RSF 2024
Ocado Technology разширява екипа и присъствието си в София с център за върхови постижения
Не забравяйте етичните аспекти на технологиите, които създавате
Коботите на Auchech допринасят за високоефективното и автоматизирано производство в 3C индустрията
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
02.08.2024 | Първият робот за инсталиране на соларни панели с изкуствен интелект в света вече е факт
25.07.2024 | Куче робот влиза в битката с фасовете по плажовете и улиците
28.06.2024 | Решение за усъвършенствана хореография на роботизирани клетки грабна наградата IERA 2024
17.06.2024 | Премиера на най-новата версия на SprutCAM X Robot на традиционната конференция в Кипър
31.05.2024 | Технология за управление на рояци от робопчели грабна отличието на Robotics-Bulgaria за най-иновативна идея
02.08.2024 | Първият робот за инсталиране на соларни панели с изкуствен интелект в света вече е факт
25.07.2024 | Куче робот влиза в битката с фасовете по плажовете и улиците
28.06.2024 | Решение за усъвършенствана хореография на роботизирани клетки грабна наградата IERA 2024
17.06.2024 | Премиера на най-новата версия на SprutCAM X Robot на традиционната конференция в Кипър
31.05.2024 | Технология за управление на рояци от робопчели грабна отличието на Robotics-Bulgaria за най-иновативна идея
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2024 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.