ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
16.01.2025 | Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
15.01.2025 | Необходим ли е четвърти закон на роботиката в контекста на изкуствения интелект?
15.01.2025 | PARAi добави кариерна секция към уебсайта си с обяви за работа от членове на сдружението
10.01.2025 | Уебинар на A3 акцентира върху коботите и AI базираното машинно зрение в интелигентното производство
10.01.2025 | Европейски цифров иновационен хъб анонсира нов курс за използване на дронове в строителния сектор
Yaskawa е сред глобалните производители в бранша, за които устойчивостта е приоритет. Компанията от години прилага ключови подходи в тази насока с акцент върху иновациите за удължаване на сервизния живот на роботите, повишаване на енергийната им ефективност и оптимизиране на производствените и логистични операции по посока намаляване на загубите и редуциране на въглеродните емисии.
Освен върху предлагането само на висококачествени и издръжливи при дългогодишна експлоатация компоненти японската компания поставя фокус и върху възможностите за повторна употреба на роботите. Макар в миналото моделите от гамата Motoman да са проектирани за сервизен цикъл от порядъка на 8 до 12 години, огромна част от тези системи работят безупречно вече повече от три десетилетия благодарение на здравите си и устойчиви на натоварване части.
Една от масово прилаганите от промишлените предприятия стратегии е да продължават да използват роботите си и след изтичане на заложения от производителя експлоатационен срок, а при възникване на повреда да ги изпращат за ремонт.
По-ефективна с оглед на устойчивостта практика обаче се оказва подлагането на роботизираните системи на ретрофит – ремонт, реинженеринг и модернизация, щом доближат края на указания период и то преди да са настъпили сериозни повреди:
И двата варианта гарантират едни и същи предимства на предприятията – Yaskawa удължава гаранцията на подменените компоненти с още една година, като гарантира и фиксирана цена при бъдещи поръчки за максимална сигурност на инвестицията. Наличните резервни части, съществуващият контролер и всички периферни устройства в добро състояние могат да продължат да бъдат използвани без необходимост да се закупуват нови.
От Yaskawa изчисляват, че най-голямо количество въглеродни емисии роботите генерират не в производствената си фаза или след края на жизнения си цикъл, а по време на експлоатационния си период. Ето защо от компанията разработват специфични решения за енергоспестяване в този етап.
Независимо дали се използват за манипулиране, палетизиране, асемблиране или довършителна обработка, индустриалните роботизирани системи извършват множество движения настрани и надолу, при които енергията в двигателите им се разсейва. Доскоро чрез електрически резистори тази енергия се преобразуваше в отпадна топлина и се отделяше неизползвана в околната среда.
Благодарение на иновативно технологично решение всички по-големи модели роботи от гамата Motoman с товароносимост до 50 кг и контролери YRC1000 могат да превръщат кинетичната енергия директно в 400 V променлив ток (с честота 50 Hz) и да го подават обратно към мрежата. В зависимост от работната програма и индивидуалната схема на движение това може значително да понижи собствената консумация на робота с до 25% и да спомогне за спестяването на около 2800 KWh енергия годишно за всяка работна единица.
За да намали допълнително въглеродния отпечатък от дейността си, Yaskawa разчита на завода си за производство на роботи в Словения, за да покрива около 90% от търсенето на модели от гамата Motoman на европейския пазар. Така компанията спестява тонове емисии всяка година чрез елиминиране на необходимостта от транспортиране на продукцията на хиляди километри.
АТРИ Роботикс
Стара Загора 6000
ул. Цар Иван Шишман №77, офис 32
Тел.: +359 893 967 467; +359 899 625 160
E-mail: robotics@a3robotics.bg
Web: https://a3robotics.bg/
Източник: АТРИ Роботикс
Ключови думи: АТРИ Роботикс A3 Robotics Yaskawa Motoman устойчивост ретрофит реинженеринг индустриални роботи рециклиране на роботи
Област: Роботика
Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
Липсата на кадри е основен проблем на българската индустрия и водещ мотив за роботизация, сочи проучване на PARAi
Дебютно издание на специализирано изложение за индустриална роботика предстои във Варшава
BG Robots за пета поредна година получи сертификат за системен партньор на KUKA в България
Yaskawa затвърждава лидерството си в хигиенния дизайн
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
07.01.2025 | 2024 – година на динамично развитие, иновации и ценни нови партньорства за Бетелгиус
03.01.2025 | BG Robots за пета поредна година получи сертификат за системен партньор на KUKA в България
19.12.2024 | Yaskawa затвърждава лидерството си в хигиенния дизайн
13.12.2024 | Eфективността и ергономията при палетизиране са ключови за Unilever, затова компанията избира коботите на Yaskawa
25.11.2024 | Роботи за обслужване на щамповъчно оборудване от Сан Макс Трейд
07.01.2025 | 2024 – година на динамично развитие, иновации и ценни нови партньорства за Бетелгиус
03.01.2025 | BG Robots за пета поредна година получи сертификат за системен партньор на KUKA в България
19.12.2024 | Yaskawa затвърждава лидерството си в хигиенния дизайн
13.12.2024 | Eфективността и ергономията при палетизиране са ключови за Unilever, затова компанията избира коботите на Yaskawa
25.11.2024 | Роботи за обслужване на щамповъчно оборудване от Сан Макс Трейд
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.