ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
20.03.2025 | Да създадеш робот от нулата в България – мисията е възможна (част I)
17.03.2025 | Повече от 200 състезатели от цяла България посреща "Дни на роботиката" ’25 на 21 и 22 март в ТУ-София
14.03.2025 | VDMA призовава за спешни действия за повишаване на конкурентоспособността на европейската роботика
14.03.2025 | Възможност за финансиране на европейски МСП и стартъпи за демонстрационни мултиагентни приложения
12.03.2025 | "Компас" за кариерно ориентиране – специална награда на TLL Media и BG Robots на Дни на роботиката '25
Една от най-бързо растящите компании в сферата на интелигентните роботизирани решения за производството и логистиката в Япония Mujin обяви, че е набрала 85 млн. щатски долара финансиране от серия С, за да ускори развитието на технологиите си в сегмента.
Съосновател и главен изпълнителен директор на Mujin е младият български инженер д-р Росен (Рос) Дянков. През 2011 г. заедно със сътрудника си Исей Такино той създава фирмата в световния център на роботиката Токио с мисия да разреши един от най-належащите проблеми в индустрията – липсата на кадри.
"Само в рамките на 5 години екипът ни направи революция в роботиката с разработката на първия в света "необучаем" контролер за роботи, базиран на собствена технология за машинна интелигентност. Надграждайки този успех, бързо разширихме глобалния си обхват, а в следващите години получихме и множество признания за иновациите, лидерството и постиженията си в сегмента", разказват от компанията.
След основаването си през 2011 г., Mujin пуска на пазара първия необучаем контролер за управление на операции по захващане на произволни обекти MujinController PickWorker през 2015 г. Четири години по-късно фирмата разкрива свой офис и в Китай, а през 2021 г. вече е факт и подразделението й в Атланта, САЩ.
Значителното финансиране, което компанията получи през септември тази година, е осигурено от японското дружество SBI Investment, популярната фирма за рисков капитал от Силициевата долина Pegasus Tech Ventures, холандската 7 Industries, корпоративния инвеститор Accenture и известния бизнес ангел д-р Джеймс Куфнер.
С помощта на свежите средства от Mujin планират да подобрят достъпността на емблематичната си платформа за интелигентна роботика – необучаемия контролер, за интегратори и крайни потребители, давайки им възможността да разработват усъвършенствани приложения в сферата на автоматизацията и да тласкат още по-напред иновациите в сектора.
В ядрото на продуктовата програма на японската компания е именно умният универсален контролер, създаден да трансформира индустриалните роботи (независимо от производителя) в интелигентни машини, способни да автоматизират широк кръг от приложения в производството и логистиката.
"С помощта на устройството потребителите могат да създават и внедряват по-прецизни, безопасни и надеждни решения за автоматизация от ново поколение – и то по-бързо и достъпно. С над 12-те си години опит на пазара сме пионер в областта на интелигентната роботика, като даваме на специалистите в сегмента на индустриалната автоматизация шанс да отприщят креативността си и да проектират все по-иновативни системи и приложения", коментират от Mujin.
"С контролера налагаме уникален подход към създаването на приложения в сферата на роботиката, базирани на енергонезависим дигитален двойник в реално време и набор от алгоритми за възприемане, планиране и управление, които дигитализират реалния свят и позволяват на роботи и друго индустриално оборудване автономно да се придвижват през него. Вълнуваме се, че можем да продължим пътя си към оптималното усъвършенстване на MujinController и да го направим достъпен за всички", споделя Рос Дянков.
Източник: Mujin
Ключови думи: Mujin Росен Дянков необучаем контролер интелигентна роботика интелигентни роботи производство логистика
Област: Роботика
Отпускат до 200 хил. евро на проекти за усъвършенстване на колаборативни роботи за производството
Базираната в Калифорния българска компания за автономни летящи роботи Uvionix набра 3,5 млн. долара финансиране
Оракулът предсказва: грози ни криза с отпадъците, ако индустрията не дава нов живот на старите роботи
Роботизирани решения за производството се финансират с до 67 500 евро по проекта COROB
Уебинар на A3 акцентира върху коботите и AI базираното машинно зрение в интелигентното производство
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
07.03.2025 | Решение за улеснено програмиране на роботи в производството спечели Robotics Award 2025
28.02.2025 | Повече от половината от българите подкрепят използването на роботи и изкуствен интелект на работното място
21.02.2025 | Китай ще доставя всеки трети мобилен робот по света до 2030 г.
14.02.2025 | Базираната в Калифорния българска компания за автономни летящи роботи Uvionix набра 3,5 млн. долара финансиране
14.02.2025 | Спринт или маратон е глобалната надпревара при инвестициите в роботика
07.03.2025 | Решение за улеснено програмиране на роботи в производството спечели Robotics Award 2025
28.02.2025 | Повече от половината от българите подкрепят използването на роботи и изкуствен интелект на работното място
21.02.2025 | Китай ще доставя всеки трети мобилен робот по света до 2030 г.
14.02.2025 | Базираната в Калифорния българска компания за автономни летящи роботи Uvionix набра 3,5 млн. долара финансиране
14.02.2025 | Спринт или маратон е глобалната надпревара при инвестициите в роботика
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.