ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
04.10.2024 | Бъдещите инженери на България получиха летящ старт с подкрепа от екосистемата на роботиката и иновациите
27.09.2024 | Иновационната мощ на младежките и стартъп разработки на Industrial Tech Forum 2024
27.09.2024 | Изследователски достижения в роботиката, разширената реалност и изкуствения интелект в демо зоната на ITF 2024
27.09.2024 | Нов рекорд – близо 4,3 милиона са вече индустриалните роботи във фабриките по света
20.09.2024 | TLL Media с щанд и участие в програмата на RSF 2024
Високотехнологична южнокорейска компания, специализирана в разработката на интелигентни роботи за захващане и манипулиране с логистични единици, търси партньори в Европа, съобщават от международната мрежа в подкрепа на бизнеса Enterprise Europe Network.
Фирмата произвежда гъвкави, прецизни и високоефективни роботизирани манипулатори с изкуствен интелект, които са предназначени за автоматизиране на традиционно сложни операции в сектора на логистиката, като сортиране, захващане и позициониране на колетни пратки, транспортиране на кашони, кутии и други обекти, палетизиране и депалетизиране и др. Системите са преминали етап на детайлни лабораторни тестове за функционалност и приложимост.
Екипът на компанията включва експерти с дългогодишен опит в научноизследователската и развойната дейност в областта на роботиката и AI технологиите. Фокус на специализираните системи са приложенията, включващи интелигентно избиране и захващане на разнообразни обекти.
Целта на фирмата е в партньорство с европейски предприятия, университети и инженерни центрове да разработи цялостно решение за напълно автоматизиран логистичен процес без необходимост от човешка намеса.
Технологията за машинно зрение, която е собствена разработка на компанията, разпознава широк набор от специфични за логистичния сектор обекти в разнообразни пространствени позиции и ориентации. Съществено нейно предимство е способността чрез изкуствен интелект да идентифицира предмети и извън зададените филтри за търсене, дори на базата на непознати за системата данни.
Платформата използва интегрирана и високоадаптивна технология за машинно самообучение, която прави бързи и прецизни заключения даже при наличието на сравнително малко събрана информация за обекта и динамично се усъвършенства с времето.
Роботите на корейската компания могат самостоятелно да идентифицират и заучават оптимални работни траектории и стратегии за автономно управление на движението от по-висше ниво, като взаимодействат със средата посредством алгоритми за самообучение. Това им позволява бързо да се адаптират към нови среди и адекватно да се справят с непредвидени обстоятелства.
Роботизираните манипулатори с функции за интелигентно захващане могат да използват както вакуумни, така и челюстни хващачи. Вакуумният метод позволява бързо повдигане и транспортиране на малки обекти, а челюстният обезпечава всички останали приложения, за които вакуумната технология не е подходяща или достатъчно мощна.
Южнокорейската компания търси фирми, образователни институции и научноизследователски центрове в рамките на Европейския съюз, с които да си сътрудничи по линия на инвестиционни споразумения, договори за технологично или търговско коопериране.
Сред подходящите бизнес организации са както големи, така и малки и средни европейски предприятия с експертиза в областта на изкуствения интелект, индустриалната роботика, логистичните решения, системите за захващане и т. н.
Повече информация относно възможностите за партньорство с фирмата вижте тук.
Източник: EEN; снимки: Dreamstime
Ключови думи: EEN логистика индустриални роботи интелигентни роботи изкуствен интелект хващачи палетизиране партньори
Област: Роботика
Спесима уверено върви по пътя на иновациите вече 35 години
Нов рекорд – близо 4,3 милиона са вече индустриалните роботи във фабриките по света
Потопете се в дискусия за бъдещето на ХВП с визионерски концепции и иновативни решения от експерти
Industrial Tech Forum 2024 – космодрум на иновациите със забележителна демонстрационна програма
Auctech даде силна заявка за водещи позиции на българския пазар на индустриални роботи и коботи
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
24.11.2023 | Белгийски разработчик на платформа за свързаност на роботи и IoT устройства в метавселената търси партньори
20.10.2023 | Почти двоен ръст в глобалните продажби на сервизни роботи заради дефицита на кадри
30.03.2023 | ABB с детайлна прогноза за развитието на глобалната роботика през 2023 г.
08.03.2023 | Институтът по роботика към БАН обяви обществена поръчка за доставка на четири робота с различна функционалност
23.12.2022 | Датски производител на нов тип режещи роботи за строителния сектор търси дистрибутори
24.11.2023 | Белгийски разработчик на платформа за свързаност на роботи и IoT устройства в метавселената търси партньори
20.10.2023 | Почти двоен ръст в глобалните продажби на сервизни роботи заради дефицита на кадри
30.03.2023 | ABB с детайлна прогноза за развитието на глобалната роботика през 2023 г.
08.03.2023 | Институтът по роботика към БАН обяви обществена поръчка за доставка на четири робота с различна функционалност
23.12.2022 | Датски производител на нов тип режещи роботи за строителния сектор търси дистрибутори
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2024 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.