ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
16.01.2025 | Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
15.01.2025 | Необходим ли е четвърти закон на роботиката в контекста на изкуствения интелект?
15.01.2025 | PARAi добави кариерна секция към уебсайта си с обяви за работа от членове на сдружението
10.01.2025 | Уебинар на A3 акцентира върху коботите и AI базираното машинно зрение в интелигентното производство
10.01.2025 | Европейски цифров иновационен хъб анонсира нов курс за използване на дронове в строителния сектор
Глобалният разработчик на решения за роботизирани складове Ocado Technology, който присъства в България от 2016 г. насам, когато разкри високотехнологичен развоен център в София, вчера официално откри и център за върхови постижения в столицата.
В новия хъб ще се помещава част от екипа по поддръжка на оперативни услуги (OSS) на компанията, който извършва непрекъснат мониторинг на автоматизираните складови мрежи и роботите в тях по цял свят и осигурява отдалечено обслужване за клиентските фулфилмънт центрове на Ocado.
С новите служители, които ще работят в центъра за върхови постижения в София, персоналът на компанията у нас вече надхвърля 200 души. От фирмата обявиха, че към момента набират кандидати за длъжността "Специалист по поддръжка на оперативни услуги" (Operational Services Support Specialist), за която повече подробности и линк към форма за кандидатстване можете да откриете тук.
Ocado Technology специализира в разработката на технологични платформи за секторите на е-търговията, логистиката и фулфилмънт услугите, включително цялостна платформа за онлайн пазаруване, обслужване и изпълнение на поръчки, базирана на изкуствен интелект, роботика и автоматизация.
"В ядрото на автоматизираните ни клиентски фулфилмънт центрове стои т. нар. "Кошер" (The Hive"), в който флотилии от складови роботи позволяват обработката на сложни поръчки от порядъка на 50 артикула да бъдат обработвани само за пет минути. Те работят в безпроблемна колаборация с роботизирани манипулатори, които захващат, поставят и пакетират продуктите с човешка прецизност", разказват от компанията.
Екипът на развойния център в София, който включва инженери и експерти в сферите на роботиката, продуктовото развитие, изкуствения интелект, машинното самообучение и данните, разработва софтуер за мобилните роботи, които се придвижват автономно из складовите мрежи във високоавтоматизираните логистични съоръжения, изграждани от компанията.
Част от направленията, в които звеното работи, са: инженеринг, системи за управление, лабораторни тестове, интелигентни инструменти и софтуерни инструменти за диагностика на роботи, сървъри за превантивна поддръжка и автоматизирано изпитване на комуникационни решения, усъвършенствани платформи за машинно зрение и др.
Специалистите от българското съоръжение, което беше реновирано през 2022 г., са ангажирани още с научноизследователска и развойна дейност, както и с конструирането на роботи за флотилии от различни технологични поколения, статични роботизирани манипулатори за pick-and-place операции и т. н.
"Създаваме продукти, ключови за цялостната ни платформа за онлайн доставки, за да предоставим интелигентна технология с въздействие в реалния свят. С търговски партньори по цялото земно кълбо виждаме сериозен потенциал за растеж на развойния център в София и огромен набор от възможности", коментират от компанията.
Източник: Ocado Technology
Ключови думи: Ocado Technology автоматизирани складове роботизирани складове роботика изкуствен интелект автоматизация мобилни роботи
Област: Роботика
Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
Необходим ли е четвърти закон на роботиката в контекста на изкуствения интелект?
Уебинар на A3 акцентира върху коботите и AI базираното машинно зрение в интелигентното производство
Директорът на Института по роботика беше вписан в Златната книга на Патентното ведомство за 2024 г.
Липсата на кадри е основен проблем на българската индустрия и водещ мотив за роботизация, сочи проучване на PARAi
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
20.12.2024 | Модернизираха центъра по роботика и автоматика в пловдивския филиал на ТУ-София
13.12.2024 | Институтът по механика към БАН разработва карго дронове от ново поколение със съдействие от Клъстер "Подемна техника"
08.11.2024 | Лаборатория по роботика и автоматизация на полупроводниковата индустрия откриха в ТУ-София
04.10.2024 | Бъдещите инженери на България получиха летящ старт с подкрепа от екосистемата на роботиката и иновациите
20.09.2024 | RoboClub.bg – студентската мегамашина за идеи, иновации и успешни проекти
20.12.2024 | Модернизираха центъра по роботика и автоматика в пловдивския филиал на ТУ-София
13.12.2024 | Институтът по механика към БАН разработва карго дронове от ново поколение със съдействие от Клъстер "Подемна техника"
08.11.2024 | Лаборатория по роботика и автоматизация на полупроводниковата индустрия откриха в ТУ-София
04.10.2024 | Бъдещите инженери на България получиха летящ старт с подкрепа от екосистемата на роботиката и иновациите
20.09.2024 | RoboClub.bg – студентската мегамашина за идеи, иновации и успешни проекти
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.