ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
14.09.2023 | От Риск Инженеринг се включват в Industrial Tech Forum с ценни насоки за избор на подходящия индустриален робот
14.09.2023 | Екзоскелетите от научната фантастика до професионалната практика: атрактивна демонстрация на Festool на Industrial Tech Forum
08.09.2023 | Иновациите в роботиката през призмата на експертите на първия Industrial Tech Forum – Sofia
07.09.2023 | ABB Robotics стартира партньорска екосистема за пакетни plug-and-play решения в сферата на индустриалната роботика
07.09.2023 | Kолаборативните приложения в производството на батерии и електроника – тема на уебинар по проекта VOJEXT
Изследователи от Baidu Research Robotics and Auto-Driving Lab (RAL) и Университета в Мериленд създадоха автономна багерна система (AES), която може да работи продължително време без никаква човешка намеса, като производителността й е съизмерима с тази на опитен оператор.
Системата е една от първите в света, която се използва в реални условия и работи непрекъснато повече от 24 часа, като допринася за подобряване на безопасността и продуктивността, посочват изследователите.
Багерите са незаменими при приложения в строителството, минното дело и спасителни операции. Световният пазар на багери достига 44,12 млрд. щатски долара през 2018 г. и се очаква да нарасне до 63,14 млрд. щатски долара през 2026 г. На този фон строителните компании се сблъскват с недостиг на обучени оператори, проблем, който се изостря заради пандемията от COVID-19. Друг фактор е опасната и токсична работна среда, която може да повлияе на здравето и безопасността на работниците, включително срутвания, свличания на земни маси или други инциденти, които причиняват средно по 200 случая на наранявания, някои от които фатални, на година само в САЩ.
Индустрията предприема научен подход и се опитва да създаде роботизирани багери, които могат да предоставят революционни решения за посрещане на тези нужди, което налага развитието на системи като AES наред с въвеждането на други роботи в производството, складовете и автономните превозни средства.
Докато повечето индустриални роботи са сравнително малки и функционират в по-предвидими среди, роботизираните багери трябва да оперират в различни опасни условия. Те трябва да могат да идентифицират търсените материали, да избягват препятствия, да се справят с неконтролируеми среди и да продължават да работят и при тежки атмосферни условия.
AES използва прецизни реагиращи в реално време алгоритми за възприемане, планиране и управление наред с нова архитектура, за да внедри тези способности за автономна работа. Вградени са множество сензори, включително LiDAR, камери и проприоцептивни сензори, за да може модулът за възприятие да определи 3D средата и да идентифицира търсените материали, заедно с високоразвити алгоритми като невронна мрежа за обезпрашаване, за да генерират изчистени образи.
С модулния си дизайн AES архитектурата може ефективно да се използва от багери с всякакви размери, включително компактни багери от 6,5 и 7,5 тона, стандартни багери с тегло до 33,5 тона и големи багери от 49 тона, и е подходяща за различни приложения.
За да определят ефективността и здравината на AES, изследователите в сътрудничество с производител на оборудване тестват системата в депо за отпадъци в токсични и вредни реални условия, където има голямо търсене на решения за автоматизация. Въпреки предизвикателната среда, AES успява да работи непрекъснато повече от 24 часа без никаква човешка намеса. Системата е тествана и в зимни условия, при които кондензът може да бъде заплаха за представянето на LiDAR сензорите.
Baidu Research RAL ще продължи да усъвършенства модулите на AES и да тества приложения при екстремни условия.
Източник: Baidu ResearchКлючови думи: Baidu Research AES роботизирани багери
Област: Роботика
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
18.08.2023 | Ще намерят ли хуманоидните роботи своето място в производството?
18.08.2023 | Първото издание на наградите Robotics & Automation Awards все още набира кандидати
18.08.2023 | ABB добави два нови модела към фамилията си коботи GoFa
11.08.2023 | ABB надгради функционалността на автономните си мобилни роботи с визуална SLAM технология
04.08.2023 | Универсален хващач няма как да бъде създаден? Екип от американски инженери е готов да поспори с това
18.08.2023 | Ще намерят ли хуманоидните роботи своето място в производството?
18.08.2023 | Първото издание на наградите Robotics & Automation Awards все още набира кандидати
18.08.2023 | ABB добави два нови модела към фамилията си коботи GoFa
11.08.2023 | ABB надгради функционалността на автономните си мобилни роботи с визуална SLAM технология
04.08.2023 | Универсален хващач няма как да бъде създаден? Екип от американски инженери е готов да поспори с това
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.