ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
20.03.2025 | Да създадеш робот от нулата в България – мисията е възможна (част I)
17.03.2025 | Повече от 200 състезатели от цяла България посреща "Дни на роботиката" ’25 на 21 и 22 март в ТУ-София
14.03.2025 | VDMA призовава за спешни действия за повишаване на конкурентоспособността на европейската роботика
14.03.2025 | Възможност за финансиране на европейски МСП и стартъпи за демонстрационни мултиагентни приложения
12.03.2025 | "Компас" за кариерно ориентиране – специална награда на TLL Media и BG Robots на Дни на роботиката '25
Основаната от българи компания за автономни логистични дронове със седалище в Калифорния Uvionix е привлякла инвестиция в размер на 3,5 млн. долара. С набраните средства фирмата планира да ускори разработката на продукти, да разшири бизнес обхвата си, както и да допринесе за дигиталната трансформация на сектора.
Началният (seed) кръг на финансиране е воден от родния фонд за рисков капитал LAUNCHub Ventures в партньорство с PortfoLion Capital Partners от Унгария и с подкрепата на Underline Ventures от Румъния и Robin Capital от Германия.
"Това бележи важна стъпка напред в мисията ни да трансформираме логистиката и управлението на веригите на доставки посредством базирана на изкуствен интелект автоматизация и автономна роботика. Големи благодарности към инвеститорите ни за това, че повярваха във визията ни и подкрепиха следващата фаза на нашето пътешествие. Предстоят вълнуващи времена!", споделиха от компанията в LinkedIn.
Uvionix се фокусира върху това да внесе революция по отношение на прозрачността и дигитализацията на данните в логистиката, складовите операции и веригите за доставки чрез авангардни технологии и иновации с функционалност в реално време. Решенията й са насочени към оптимизиране на управлението на инвентара, обработката на материали, сигурността и ефективността в модерните складове чрез свеждане до минимум на човешките грешки, а част от ключовите им приложения са:
Рояк от т. нар. AFR системи или автономни летящи роботи обследва обекта по предварителен график или при повикване за конкретна инспекция. В процеса не се изисква никаква човешка намеса. Дроновете самостоятелно навигират из коридорите на склада или логистичния център и събират детайлна информация за наличните стоки и верифицирания статус на инвентара, разкриват от компанията.
Летящите роботи (т. нар. "U-Vees") могат да идентифицират и броят палети, кашони или индивидуални продукти посредством разчитане на баркодове и текст, визуално разпознаване с изкуствен интелект и радиочестотна идентификация.
Всички събрани данни се анализират локално и в реално време в дрона – още по време на полет, а после се качват в облачна платформа и незабавно се синхронизират със съществуващите WMS, IMS или ERP системи (за мениджмънт на складовите операции, инвентара и ресурсното планиране). Софтуерът автоматично генерира изводи от анализа и препоръки за разрешаване както на регистрираните възникнали проблеми, така и на потенциални такива.
Сред партньорите на Uvionix са NASA, щатските производители на безпилотни летателни апарати AeroVironment и Sunflower Labs, американската компания за автономни отбранителни технологии Anduril, GoPro, Leica и др.
Зад компанията, чиято история започва през 2014 г., стоят двама млади българи – Борис Искрев, който поема ролята на главен изпълнителен директор, и Станислав Дърмонски – главен технологичен директор на Uvionix. Повече за пътя си дотук двамата разказват на фирмения уебсайт.
Борис е предприемач с интереси в много различни сфери и над 10 години опит в авиокосмическите технологии, дроновете и роботиката. Автор е на голям брой патенти и иновативни изобретения в тези области. Вече две десетилетия се занимава с логистика и масово производство. Станислав е доктор по роботика и системи с динамично управление, като над 15 години специализира в направления, като софтуер и embedded технологии, изкуствен интелект и дълбоко самообучение, усъвършенствани алгоритми и решения за управление на двигатели.
Подготовката на екипа на Uvionix през годините включва разработката на иновации в разнообразни области – от технологии за животоспасяващи операции и проучвания на космически материали на Земята до такива за щателни инспекции на критична инфраструктура. "Този богат опит и широката експертиза на екипа естествено прераснаха в разработването на системата Autonomous Inventory Management – решение, проектирано да революционизира ефективността и прецизността в складовите операции", обобщават от компанията.
Източник: Uvionix
Ключови думи: Uvionix автономни роботи летящи роботи дронове безпилотни летателни апарати логистика вериги на доставките складови операции изкуствен интелект
Област: Роботика
С по-голяма подкрепа от бизнеса Националното състезание по роботика може да стане международно
Възможност за участие в национален щанд на изложението за роботика, изкуствен интелект и ИКТ GITEX Europe
Повече от половината от българите подкрепят използването на роботи и изкуствен интелект на работното място
Отпускат до 200 хил. евро на проекти за усъвършенстване на колаборативни роботи за производството
В обувките на робокриминалиста: истински детективи
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
28.02.2025 | Повече от половината от българите подкрепят използването на роботи и изкуствен интелект на работното място
21.02.2025 | Китай ще доставя всеки трети мобилен робот по света до 2030 г.
14.02.2025 | Спринт или маратон е глобалната надпревара при инвестициите в роботика
06.02.2025 | Simobotics завоюва и Наградата на германската икономика в България за 2024 г. в категорията за МСП
31.01.2025 | Секторът на роботиката и автоматизацията в Германия върви стремглаво надолу
28.02.2025 | Повече от половината от българите подкрепят използването на роботи и изкуствен интелект на работното място
21.02.2025 | Китай ще доставя всеки трети мобилен робот по света до 2030 г.
14.02.2025 | Спринт или маратон е глобалната надпревара при инвестициите в роботика
06.02.2025 | Simobotics завоюва и Наградата на германската икономика в България за 2024 г. в категорията за МСП
31.01.2025 | Секторът на роботиката и автоматизацията в Германия върви стремглаво надолу
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.