ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
Престижната награда Robotics Award на Deustche Messe тази година отива при канадската компания Maple Advanced Robotics за разработката й MARI AARS – роботизирана платформа с изкуствен интелект и с фокус върху бързото пренастройване и препрограмиране на роботи в производството без код.
Решението, което обещава кардинално да улесни конфигурирането на индустриални и колаборативни системи, разполага с усъвършенствани възможности за 3D сканиране, автоматизирано генериране на работни траектории и интуитивен графичен интерфейс, който елиминира нуждата от писане и въвеждане на код, както и от използване на CAD файлове.
Сред предимствата на платформата са функциите за компенсиране на отклоненията, които гарантират постоянно високо качество на работа. Наименованието й пък представлява комбинация от абревиатурата на фирмения бранд Maple Advanced Robotics Inc. (MARI) и "Autonomous Adaptable Robot System" (AARS) – автономна адаптируема роботизирана система.
Иновацията предлага решение за преодоляване на ограниченията при традиционното офлайн конфигуриране и програмиране на роботи чрез обучение, като повишава адаптивността и интелигентността им, улеснява управлението и осигурява гъвкавост, удобство и висока ефективност, твърдят създателите й. Така AARS дава възможност на оператори без предишен опит или задълбочено обучение лесно и бързо да програмират роботи в производството и индустрията.
Deutsche Messe връчи авторитетното отличие на канадската компания по време на традиционната си предварителна пресконференция с акценти от предстоящия Хановерски панаир Hannover Messe Press Preview, която се състоя през февруари. Страна партньор на световния технологичен форум тази година е Канада.
С изданието на наградите за 2025 г. панаирното дружество възобнови конкурса след няколко години на прекъсване. Robotics Award по традиция се присъжда на фирми и организации в сферата на роботиката от Германия и цял свят, независимо от това дали са изложители на Hannover Messe. Призът отличава изключителни концепции и решения за роботизирана автоматизация в индустрията и логистиката, а журито оценява кандидатурите по степен на техническа иновация, потенциал за пазарна реализация и икономическа жизнеспособност на проектите.
С победата си в инициативата MARI получава промоционален пакет, който включва изложбен щанд в специализираната зона "Application Park" на тазгодишния Хановерски панаир, презентационен слот на съпътстващия експозицията форум за роботика, както и интервю в тематичния подкаст на организаторите.
"Maple Advanced Robotics е компания, която отразява впечатляващата иновативна мощ именно на държавата, която тази година е официален партньор на изложението – Канада. Страната е дългогодишен лидер в роботиката благодарение на силната си научноизследователска общност и културата на креативност и колаборация. Всичко това ще демонстрират и останалите канадски изложители по време на тазгодишния панаир", заяви председателят на Управителния съвет на Deutsche Messe Йохан Кьоклер.
"С автономното планиране на траектории MARI решава един от най-големите проблеми на съвременните производства с разнороден асортимент, а именно постоянната нужда от препрограмиране и пренастройване. Решението разкрива нови възможности, особено за малките и средните предприятия, които ще им помогнат да компенсират недостига на квалифицирани кадри", допълни д-р Аника Раатц от Университета "Лайбниц" в Хановер, която е член на журито на конкурса.
Източник: Deutsche Messe; снимки: Deutsche Messe, MARI
Ключови думи: Deutsche Messe Hannover Messe Хановерски панаир Robotics Award Maple Advanced Robotics MARI AARS
Област: Роботика
Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
След няколко години на прекъсване Deutsche Messe отново набира кандидатури за Robotics Award
Изкуственият интелект и улесненото програмиране – акценти в участието на KUKA на Hannover Messe 2024
Автономното бъдеще на роботите – какви иновации ще видим на Хановерския панаир тази година
Bosch Rexroth завоюва наградата Hermes за трети път с интелигентен сензорен компенсационен модул за роботи
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
20.03.2025 | Да създадеш робот от нулата в България – мисията е възможна (част I)
17.03.2025 | Повече от 200 състезатели от цяла България посреща "Дни на роботиката" ’25 на 21 и 22 март в ТУ-София
14.03.2025 | VDMA призовава за спешни действия за повишаване на конкурентоспособността на европейската роботика
14.03.2025 | Възможност за финансиране на европейски МСП и стартъпи за демонстрационни мултиагентни приложения
12.03.2025 | "Компас" за кариерно ориентиране – специална награда на TLL Media и BG Robots на Дни на роботиката '25
20.03.2025 | Да създадеш робот от нулата в България – мисията е възможна (част I)
17.03.2025 | Повече от 200 състезатели от цяла България посреща "Дни на роботиката" ’25 на 21 и 22 март в ТУ-София
14.03.2025 | VDMA призовава за спешни действия за повишаване на конкурентоспособността на европейската роботика
14.03.2025 | Възможност за финансиране на европейски МСП и стартъпи за демонстрационни мултиагентни приложения
12.03.2025 | "Компас" за кариерно ориентиране – специална награда на TLL Media и BG Robots на Дни на роботиката '25
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.