ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
17.04.2025 | На този етап човекът счита робота за роб, но не е изключено в бъдеще самите хора да искат повече права за машините
11.04.2025 | Иновации при дроновете, AI и интелигентното земеделие с възможност за финансиране с до 60 хил. евро
11.04.2025 | Срокът за заявяване на участие в българския национален щанд на automatica 2025 е допълнително удължен до 23 април
11.04.2025 | "Нобеловата награда за роботика" за 2025 г. отличава двама световни експерти с принос за индустрията и образованието
07.04.2025 | В търсене на своята посока за инженерно бъдеще с "Kомпаса" на TLL Media и BG Robots се впуска младият Иван Ангелов
Премиерното издание на Националния конкурс "Бъдещите инженери на България", организиран от Студентски клуб по роботика към Технически университет – София (RoboClub.bg) и Професионалната асоциация по роботика, автоматизация и иновации (PARAi), открои най-иновативните авторски разработки на ученици от цялата страна в сферата на високите технологии.
Инициативата се състоя на 26 септември в София Тех Парк в рамките на Robotics Strategy Forum 2024 – "Новите хоризонти на технологиите", а в нея взеха участие повече от 10 училищни екипа, които влязоха в надпревара за престижната титла.
Първото място завоюва проектът "Cable=Undefined", дело на младежи от Технологично училище "Електронни системи" (ТУЕС) към ТУ-София, който има за цел да революционизира начина, по който се решават проблемите в embedded системите, като елиминира необходимостта от досадните и объркващи проводници и подпомага прототипирането чрез AI. Повече за креативната разработка, която беше отличена и от портала на българската електроника Electronics-Bulgaria.com на ТУЕС Фест 2024, вижте тук.
Авторските разработки в сферата на новите технологии, екологията, автоматизацията и роботиката бяха оценени от експертно жури в състав: доц. д-р. Владимир Христов (научно-методичен ръководител на RoboClub.bg към ТУ-София), доц. д-р. Владислав Славов (началник отдел МПО към ТУ-София), доц. д-р Мария Ненова (заместник-ръководител НИС към ТУ-София), Светослав Василев (управител на Siviko) и Калоян Георгиев (управител на Kalatech).
"Конкурсът е посветен на вдъхновението и ангажираността на училищата с чудесата на науката, технологиите и инженерството. Основната цел е да насърчи младите умове към креативност и новаторство в областта на инженерните науки, а трите най-добри разработки получават отличието "Бъдещите инженери на България", разказа председателят на RoboClub.bg Денис Исметов.
Той връчи и три специални награди на Клуба по роботика към ТУ-София на проектите:
По време на Robotics Strategy Forum се проведе и състезанието "Робо Рали" за радиоуправляеми роботи, инициирано в духа на една от новите състезателни категории в националната надпревара "Дни на роботиката" в ТУ-София.
В залата бе изградено специално затворено трасе с препятствия, по което се движеха роботите на претендентите за призовите места – екипи от цяла България, а от RoboClub.bg отчетоха изключително висок интерес към състезателната проява от страна на младите хора у нас. Трите най-бързи робота бяха наградени от съоснователя и член на УС на PARAi Кристиян Михайлов.
А ето и кои са победителите:
Източник: RoboClub.bg
Ключови думи: RoboClub.bg PARAi Бъдещите инженери конкурс състезателна роботика робо рали радиоуправляеми роботи
Област: Роботика
Динамична година за сектора на роботиката и автоматизацията у нас отчита седмото издание на доклада на PARAi
Повече от 200 състезатели от цяла България посреща "Дни на роботиката" ’25 на 21 и 22 март в ТУ-София
С по-голяма подкрепа от бизнеса Националното състезание по роботика може да стане международно
Набират се доброволци за третото издание на фестивала по роботика FIRST LEGO League у нас
PARAi добави кариерна секция към уебсайта си с обяви за работа от членове на сдружението
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
14.03.2025 | Възможност за финансиране на европейски МСП и стартъпи за демонстрационни мултиагентни приложения
28.02.2025 | Отпускат до 200 хил. евро на проекти за усъвършенстване на колаборативни роботи за производството
24.01.2025 | Роботизирани решения за производството се финансират с до 67 500 евро по проекта COROB
20.12.2024 | Модернизираха центъра по роботика и автоматика в пловдивския филиал на ТУ-София
13.12.2024 | Институтът по механика към БАН разработва карго дронове от ново поколение със съдействие от Клъстер "Подемна техника"
14.03.2025 | Възможност за финансиране на европейски МСП и стартъпи за демонстрационни мултиагентни приложения
28.02.2025 | Отпускат до 200 хил. евро на проекти за усъвършенстване на колаборативни роботи за производството
24.01.2025 | Роботизирани решения за производството се финансират с до 67 500 евро по проекта COROB
20.12.2024 | Модернизираха центъра по роботика и автоматика в пловдивския филиал на ТУ-София
13.12.2024 | Институтът по механика към БАН разработва карго дронове от ново поколение със съдействие от Клъстер "Подемна техника"
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.