ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
16.01.2025 | Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
15.01.2025 | Необходим ли е четвърти закон на роботиката в контекста на изкуствения интелект?
15.01.2025 | PARAi добави кариерна секция към уебсайта си с обяви за работа от членове на сдружението
10.01.2025 | Уебинар на A3 акцентира върху коботите и AI базираното машинно зрение в интелигентното производство
10.01.2025 | Европейски цифров иновационен хъб анонсира нов курс за използване на дронове в строителния сектор
10 години след създаването си центърът по роботика и автоматика във филиала на Технически университет-София в гр. Пловдив бе реновиран и оборудван с роботи и стендове от най-ново поколение от производствената програма на фирма Milara International. Компанията подкрепя учебното заведение и при изграждането и въвеждането му в експлоатация през 2014 г., както и в редица други проекти и инициативи през годините.
Модернизираното обучително звено бе официално открито от заместник-министъра на иновациите и растежа проф. Георги Ангелов на тържествена церемония по-рано тази седмица, на която присъстваха още областният управител на Пловдив проф. д-р Христина Янчева, представители на компанията, на ръководството на ТУ и на академичните среди.
На събитието двамата собственици на Milara – инж. Красимир Петков и Йордан Найденов, бяха удостоени от директора на филиала доц. Никола Шакев с грамота за успешното дългогодишно партньорство и с почетен плакет за значим принос в развитието и утвърждаването на ТУ-София, филиал Пловдив.
От компанията са изработили и доставили специално за лабораторията 6 стенда за управление на електрозадвижвания, които ще дадат възможност на студентите да усвоят ценни практически умения в сферата на конфигурирането, програмирането и настройката на роботизирани системи. Освен за нуждите на бъдещите инженери центърът ще бъде използван и за научни изследвания, разработка на иновации и развитие на проекти.
В него са инсталирани и 3 работни станции, оборудвани със специализирани роботи, които се използват в производството на електронни чипове. Модерната нова техника ще позволи на учащите в пловдивския филиал на Техническия университет да се обучават на базата на високи технологии, внедрени в производствата на водещи световни компании от полупроводниковия сектор в САЩ, Европа и Азия, разкриха от учебното заведение.
С подкрепата на Milara International е обновена и учебната лаборатория на студентския клуб по роботика към пловдивския филиал на висшето училище. От компанията дариха на университета за учебни цели и електромобил Севик 500, произведен в новата технологична база на компанията в гр. Пловдив.
По време на церемонията по откриването на реновирания център заместник-министър Ангелов призова повече представители на бизнеса да следват примера на Milara, като обърна внимание и на динамичното развитие на микроелектрониката у нас и в световен мащаб.
"През последните години в България устойчиво се развива полупроводниковата индустрия. Тя е сред приоритетните области, които насърчаваме", посочи Ангелов, като добави, че пред екосистемата у нас се отварят множество нови възможности, а сред ключовите за България инициативи, които носят значими ползи от участието на страната ни, е Европейският акт за интегралните схеми (ЕU Chips Act).
Източник: ТУ-София, филиал Пловдив, МИР
Ключови думи: ТУ-София филиал Пловдив център по роботика и автоматика Milara International Милара полупроводниково производство роботи стендове лаборатория
Област: Роботика
Deutsche Messe обяви кои са номинираните за Robotics Award 2025
Необходим ли е четвърти закон на роботиката в контекста на изкуствения интелект?
Уебинар на A3 акцентира върху коботите и AI базираното машинно зрение в интелигентното производство
Директорът на Института по роботика беше вписан в Златната книга на Патентното ведомство за 2024 г.
Липсата на кадри е основен проблем на българската индустрия и водещ мотив за роботизация, сочи проучване на PARAi
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ РОБОТИКАТА на специализирания портал Robotics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
13.12.2024 | Институтът по механика към БАН разработва карго дронове от ново поколение със съдействие от Клъстер "Подемна техника"
08.11.2024 | Лаборатория по роботика и автоматизация на полупроводниковата индустрия откриха в ТУ-София
04.10.2024 | Бъдещите инженери на България получиха летящ старт с подкрепа от екосистемата на роботиката и иновациите
20.09.2024 | RoboClub.bg – студентската мегамашина за идеи, иновации и успешни проекти
23.08.2024 | Ocado Technology разширява екипа и присъствието си в София с център за върхови постижения
13.12.2024 | Институтът по механика към БАН разработва карго дронове от ново поколение със съдействие от Клъстер "Подемна техника"
08.11.2024 | Лаборатория по роботика и автоматизация на полупроводниковата индустрия откриха в ТУ-София
04.10.2024 | Бъдещите инженери на България получиха летящ старт с подкрепа от екосистемата на роботиката и иновациите
20.09.2024 | RoboClub.bg – студентската мегамашина за идеи, иновации и успешни проекти
23.08.2024 | Ocado Technology разширява екипа и присъствието си в София с център за върхови постижения
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.